| Oravatonni | Mynärastit | Satarastit | Harjoituspaketit | Harjoituspäiväkirja | IRMA     |      MS Parma |

MS-52

Mynämäen suunnistajat -52 ry

Laurinhölkkä 2014

08/08/2014   18:30

Laurin Iltahölkkä

Lajit:  Juoksu/ Hölkkä/ Sauvakävely

Sijainti: Varsinais-Suomi, Mynämäki

Urheilukeskus, opastus vt.8

Ilmoittautumiset: 08/08/2014

17:15 - 18:00  Urheilukeskuksessa

Matkat/Sarjat: 8 km  M yl, N yl,  M45

4km  M60,  N40,  P/T 13-16

8/4 km  Hölkkä/Sauvakävely

Osanottomaksut: 12/6 €   JK  10 €

Sisältäen:  Mynämäki-mitalin

arvonnan ja pesun

Lisätietoja: Kari Tuomola p. 0503488580

Sähköposti:  tuomolat@luukku.com

linkki : www.ms-52.net

Järjestäjä: Mynämäen  Suunnistajat-52

Tulokset:

Naiset YL, 8 KM   seura Nimi numero aika
  1. Paraisten kaupunki Väliniemi Anne 70 39.06
  2. Jyväskylä Yli-Pentti Katja 72 39.54
  3. Kokemäki Ranta Johanna 78 43.15
4. Mynämäki Roivainen Satu 99 47.56
 
 
Miehet YL, 8 KM   seura Nimi numero aika
  1. Raision Kuula Tähtinen Ville 54 30.39
  2. Nousiainen Merenlehto Jaani 111 30.49
  3. Turun Weikot Ristimäki jussi 97 30.58
  4. Paimion Rasti Närvä Toni 81 31.47
  5. Kortelan Ryhti Jalo Mika 60 32.20
  6. Turku Varjonen Jakke 113 38.59
7. Lieto Vahva Reima 105 39.54
 
 
N 40, 4 KM   seura Nimi numero aika
  1. Liedon Luja Koivu Sari 115 18.35
2. Hinnerjoki Valtanen Merja 89 19.48
3. TYKS Niemelä Sirkka 62 21.17
4. Liedon Luja Lehtonen Tuija 79 21.52
 
M 45, 8 KM   seura Nimi numero aika
  1. FMR Kukko Jyrki 107 30.53
  2. FMR Uotila Jaakko 108 32.27
3. Mellilä Leppänen Pekka 95 33.33
4. RSA Keskinen Jari 63 34.28
5. VSVU Malmberg Esa 51 35.42
6. Uusikaupunki Yli-Pentti Kari 71 35.58
7. FMR Viitaharju Alpo 76 40.51
 
 
M 60, 4 KM   seura Nimi numero aika
  1. Nousiaisten Susi Lamminpää Keijo 110 18.32
2. Team Raju Auranen Reijo 58 20.00
3. Karjaan Ura Peltomaa Timo 114 21.15
4. Liedon Luja Lipponen Eino 80 21.52
5. Loimaa Kojo Hannu 94 23.20
 
 
P 16, 4 KM   seura Nimi numero aika
1. Vehmaan Kiisto Strandman Lauri 106 22.01
 
P 13, 4 KM   seura Nimi numero aika
 
T 13, 4 KM   seura Nimi numero aika
 
Hölkkäsarja 4 KM   seura Nimi numero aika
  1. Makemove Hakanen Paavo 83 15.35
  2. Liedon Luja Mikkola Mauri 53 17.27
  3. Uusikaupunki Rahikka Hannu 93 17.49
  4. Vaaljoki Racing Team Valtanen Taneli 90 18.08
  5. Turku Latokylä Joni 86 18.27
  6. Marttila Kujanpää Pekka 57 18.55
  7. Koski TL Karonen Joni 96 18.56
  8. Mynämäen Vesa Lehtonen Simo 66 21.50
  9. Kaarinen Alin Esa 61 23.06
  10. Pori Orlow Hans 55 23.39
  11. VSVU Hernelahti Sauli 98 24.39
  12. Turenki Arbelius Pauli 74 24.58
  13. Turenki Arbelius Liisa 75 24.59
  14. Raisio Hietamäki Teuvo 84 26.04
  15. Naantali Heikkilä Katja 52 26.05
  16. Mynämäki Anttila Mikko 92 28.19
  17. Mynämäki Viitala Niina 91 28.21
  18. Kuopio Karttunen Veikko 68 29.37
  19. Mynämäki Laaksonen Raija 100 31.43
20. Turun Valpas Karttunen Tuula 69 40.31
21. Turun Valpas Harju Jarmo 67 41.52
22. Nurmijärvi Lind Usko 77 44.32
 
 
Hölkkäsarja 8 KM   seura Nimi numero aika
  1. FMR Kalliola Pertti 56 39.08
  2. Team Raju Aalto Jouni 109 39.40
  3. VSVU Tiiri Jorma 64 43.57
  4. Rymättylän Sointu Heinonen Markku 59 47.02
  5. Nesteen Urheilijat Monkolainen Kalevi 85 51.08
6. Turku Suovanen Heimo 116 52.52
 
 
Sauvakävely   seura Nimi numero aika
  1. Nokia Nieminen Auli 73 41.04
2. Lieto Runola Henri 112 44.13
3. Kaarinen Finlandia-hiihtäjät Enberg Juhani 65 44.32