| Oravatonni | Mynärastit | Satarastit | Harjoituspaketit | Harjoituspäiväkirja | IRMA     |      MS Parma |

MS-52

Mynämäen suunnistajat -52 ry

Laurin iltahölkkä 10.8.2018

LAURIN ILTAHÖLKKÄ 10.8.2018 klo 18.30 Urheilukeskuksessa

Lajit: Juoksu/ Hölkkä/ Sauvakävely

Sijainti: Mynämäki, urheilukeskus, opastus vt.8

Ilmoittautumiset: 10.08.2018 klo 17.15 - 18.00 urheilukeskuksessa

Matkat/Sarjat:

8 km M yl, N yl, M45

4km M60, N45, P15. T15

kilpasarjoissa 3 parasta palkitaan 8/4 km

Hölkkä/Sauvakävely miesten ja naisten parhaat pari-teamit palkitaan

Osanottomaksut: 12€ Juoksijakortti, seuran jäsen 10 €, nuoret 6 € Smartumin liikunta- ja kulttuurisetelit sekä saldotuloste käytössä

Sisältäen: Mynämäki-mitalin, mehun, arvonnan ja pesun

Lisätietoja: Kari Tuomola p. 0503488580 Sähköposti: tuomolat@luukku.com

Järjestäjä: Mynämäen Suunnistajat -52


LAURIN HÖLKKÄ 10.8.2018 Mynämäki
Tulokset
N yleinen 8km 1) Jaana Salonen Team Raju 35,45, 2)Anne Halkivaha Team Raju 37,34, 3) Katri Hujala Team Raju 39,17, 4) Aila Arell Team Raju 40,41, 5) Kirsi Ukkola Mynämäki 42,53,6) Päivi Lähde 51,34

M yleinen 8km 1)Tommi Sundell PorY 29,03 2) Jaani Merenlehto NoSu 31,32 3) Eero-Matti Vainio Ms-52 32,07 4) Jussi Ristimäki FMR 32,18, 5) Mika Jalo Rauma 34,37, 6) Tomi Viitala Raisio 34,40, 7) Jussi Suoyrjö FMR 35,08, 8) Pasi Silvola TuUl 36,00, 9) Pertti Päärni Ms-52 37,13, 10) Harri Mikkonen Lahdenkylän Latukoirat 39,42, 11) Timo Anttila Helsinki 44,30, 12) Samuli Kosunen Raisio 48,22

N45 4km 1) Anne Saari Team Raju 20,11, 2) Sari Koivu 21,12, 3) Sirkka Niemelä Team Raju 22,26

M45 8km 1)Janne Roine Turku 34,00, 2) Jarmo Malmi Turku 34,30 3) Jari Keskinen Turku 34,48, 4) Jari Saari Team Raju 37,48, 5) Jukka Heinonen Ms-52 39,13, 6) Mikko Viirlas Raisio 42,32, 7) Carl Myrberg Åbo IFK 42,40, 8) Tomi Penttilä RaJu 45,35, 9) Jarkko Laiho Mietoinen 47,35, 10) Juha Mäenpää Kustavi 53,40

M60 4km 1) Arto Alaspää Häjyt 19,12, 2) Keijo Lamminpää NoSu 20,31, 3) Aappo Kontu Mynämäki 20,44, 4)Hans Orlow Pori 23,54, 5) Kalervo Moukolainen 24,06, 6) Tapani Lehto Nousiainen 26,14, 7) Kari Kytönen Kaarina 25,00 8) Henri Runola Lieto 45,12

P15 4km 1) Janne Heinonen Ms-52 23,03, 2) Mauri Merenlehto NoSu 25,40

T15 4km 1) Iina Päärni 23,28

Hölkkasarja 8km 1) Nicke Andersson Lieto 43,06, 2) Jouni Saloniitty Team Raju 43,30, 3) Janne Heikelä Mynämäki 44,51, 4) Liisa Loukonen Turku 34,00

Hölkkäsarja 4 km 1) Tero Mäkinen Turku 20,15, 2) Jorma Tiiri LoiLe 21,57 3) Henna Niemi Turku 22,06, 4) Minna Loukonen Masku 22,33, 5) Timo Viitala Raisio 23,14, 6) Jari Sjöholm Turku 23,20 7) Sini Majala Mynämäki 23,38, 8) Totti Arell Masku 24,13, 9) Liisa Arbelius Turenki 25,12, 10) Kari Kosunen Raisio 26,00, 11) Sauli Hernelahti VSVU 26,18, 12) Tuija Vilppola Lieto 26,21, 13) Pauli Arbelius Turenki 27,39, 14) Heimo Suovanen VSVu 28,34, 15) Markku Heinonen Team Raju 28,56, 16) Veikko Karttunen Vjaset Koevet 31,32, 17) Raija Laaksonen Mynämäki 33,58, 18) Teuvo Hietamäki Raisio 34,58, 19) Keijo Soon Rusko 45,12, 20) Jarmo Harju Turun Valpas 45,12, 21) Usko Lind Nurmijärvi 45,12